Atrakcje turystyczne

Pomysły na wycieczki

> Lubuskie Muzeum Wojskowe

(Świdnica, lubuskie)

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie powstało 1 stycznia 1978 roku, kiedy to powstał dział wojskowy w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Placówka funkcjonuje samodzielnie od 8 maja 1985 roku. Siedzibą muzeum jest XIX-wieczny pałac w Drzonowie. W Muzeum znajduje się ponad 3000 eksponatów. Są tu zbiory ciężkiego sprzętu wojskowego, lotnictwa militarnego - drugiego pod względem liczebności w kraju, broni maszynowej, broni palnej, broni białej, uzbrojenia ochronnego, umundurowania, oporządzenia i wyposażenia, odznaczeń, dokumentów oraz ponad 150 obiektów tematycznie związanych z wojskiem.

> Zoo Safari Świerkocin

(Witnica , lubuskie)

Zoo Safari położone jest w Świerkocinie w gminie Witnica w malowniczej okolicy w pobliżu Parku Narodowego Ujście Warty. Powstało 27 lipca 1996 roku. Początkowo zajmowało obszar zaledwie 8 ha i liczyło około 70 zwierząt. Obecnie Zoo Safari zajmuje ponad 20 ha powierzchni, na której przebywa około 600 zwierząt. Zoo Safari jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Poza terenem safari w Zoo Safari znajduje się piesze zoo i teren parku rozrywki, gdzie można dowolną ilość razy korzystać z karuzel.

> Cinema City Zielona Góra

(Zielona Góra, lubuskie)

Kino Cinema City Zielona Góra, mieszczące się w Centrum Handlowym Focus Park działa od października 2008 roku. Ten nowoczesny multipleks w skład, którego wchodzi 9 klimatyzowanych sal wyposażonych w najwyższej klasy systemy dźwiękowe, najwygodniejsze fotele kinowe i najnowocześniejszą dostępną technologię projekcji filmów, mieści jednocześnie ponad 1300 widzów.

> Kino Helios Gorzów Wielkopolski

(Gorzów Wielkopolski, lubuskie)

Helios Gorzów Wielkopolski znajduje się w Galerii Handlowej Askana, położonej w centrum miasta. Jako pierwsze kino wielosalowe w Gorzowie Wlkopolskim cieszy się dużą popularnością. Kino oferuje widzom oprócz największych filmowych hitów, specjalne pokazy premierowe z niespodziankami oraz maratony filmowe.

> Piekiełko (pomnik przyrody)

(Krasnobród, lubelskie)

Piekiełko – utworzony w 1961 r. pomnik przyrody nieożywionej, obejmujący jedyne w Polsce formacje skałkowe powstałe w utworach mioceńskich, położony na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Przedmiotem ochrony jest grupa wapiennych bloków skalnych położonych na samym wierzchołku wzgórza Kamień (348 m n.p.m.) na Roztoczu Środkowym bądź tuż poniżej. Wzniesienie to ma dość strome stoki, o deniwelacji dochodzącej do 40 m (stok południowy) i jest w większości zalesione, jedynie od północy pod szczytem znajdują się pola uprawne.

> Dąb Bolko

(Hniszów, lubelskie)

Bolko jest jednym z najstarszych dębów w Polsce. Ma 23 m wysokości, a jego obwód wynosi 8,92 m, rozpiętość korony ponad 32m. Powierzchnia korony ok 300 m2 W sierpniu 2009 roku, jeden z dolnych konarów dębu złamał się i runął na ziemię. Konar ten miał 155 cm obwodu i 12 metrów długość. Jak obliczył opiekujący się drzewam dendrolog, konar liczył 247 lat. Od 30 lat był uszkodzony, od 22 lat był zaatakowany przez pasożytniczy grzyb. Na podstawie wieku konaru, przy założeniu że nie był on wtórnym odrostem, można precyzyjniej oszacować wiek drzewa - na nieco ponad 300 lat. Zniszczony konar wyrastał na wysokości 6 m

> Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

(20-004 Lublin, lubelskie)

Teatr w ciągu ostatniego dziesięciolecia stał się ambitnym teatrem repertuarowym z misją szerokiej popularyzacji sztuki. Nie stroni jednocześnie od odważnych wyzwań, proponując widzom prapremiery. Obok lubianej przez widzów klasyki: Szekspir, Mickiewicz, Wyspiański, Słowacki, Dostojewski, Czechow, Fredro, Bałucki na afiszu znajdziemy pozycje autorstwa Toma Stopparda czy Pawła Huelle, który specjalnie dla lubelskiej sceny napisał „Sarmację”.

> Kryta pływalnia Otylia w Janowie Lubelskim

(Janów Lubelski, lubelskie)

Kryta pływalnia „Otylia” jest nowoczesnym obiektem sportowym.

Na hali basenowej, (która znajduje się na piętrze) dostępne są:

- basen sportowy (o powierzchni 312,5 m2)

- basen rekreacyjny (o powierzchni 41 m2)

- brodzik dla dzieci o powierzchni 31,1 m2 i głębokości 0,6 m

- zjeżdżalnia o długości 60 m, z osobym basenem hamownym

- wanna z hydromasażem.

> Ścieżka Edukacyjna "Dinozaury Krasnobród"

(Krasnobród, lubelskie)

Ścieżka Edukacyjna "Dinozaury Krasnobród" powstała na wiosnę 2011 roku w Dolinie św. Rocha. Początkowo dinozaurów było 17, ale obecnie znajduje się tu już ok. 30 prehistorycznych stworzeń sprowadzonych z Niemiec przez przedsiębiorcę z Lublina. Celem placówki jest przybliżenie zwiedzającym prehistorii Ziemi. Dinopark otwarty jest od kwietnia do października.

> Kino Helios Bydgoszcz

(Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie)

Kino Helios zlokalizowane jest w Galerii Pomorskiej. Posiada 7 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, a także ekrany perełkowe Harkness. Oprócz ciekawych premier kinowych w kinie organizowane są imprezy, takich jak: Walentynki, Ferie, Dzień Dziecka i inne spotkania okolicznościowe. Niepowtarzalna atmosfera i klimat wnętrza sprawia, że kino przyciągać będzie mieszkańców popularnością.