Współpraca z rodzicami

Chcąc ułatwić Państwu komunikację z rodzicami przygotowaliśmy narzędzie, dzięki któremu szybko będziecie mogli wysłać wiadomość do wszystkich rodziców wraz z plikami (ulotkami, wierszykami itp.).

Komunikator działa w bardzo prosty sposób i pozwala Państwu dotrzeć do wszystkich rodziców, być w stałym kontakcie z nimi i informować regularnie o postępach dziecka.

Komunikator

Rodzice, którzy będą chcieli pobrać przesłane przez Państwa pliki, skorzystać mogą również z dodatkowych materiałów przygotowanych specjalnie z myślą o nich.

CZASOPISMA SPECJALISTYCZNE DLA RODZICÓW

Wszystkim rodzicom polecamy i udostępniamy artykuły specjalistyczne dotyczące wychowania i opieki nad dziećmi.

Największą popularnością cieszy się tematyka zdrowia najmłodszych. Autorzy radzą jak unikać infekcji, jak chronić dzieci przed sezonowymi chorobami, jak właściwie dbać o higienę.

Rodzice chętnie sięgają również po porady dotyczące zabaw z najmłodszymi, które wspierają ich właściwy rozwój, a także pozwalają atrakcyjnie i efektywnie spędzić z dzieckiem czas wolny.

Prezentowane artykuły wspierają także rodziców we właściwym odżywianiu swoich pociech - eksperci wskazują jak jeść zdrowo i smacznie, a także jak radzić sobie z niejadkami czy łakomczuchami.

MATERIAŁY DLA RODZICÓW

Do pobrania różnorodne materiały związane bezpośrednio z działaniem przedszkola, z wspomaganiem rozwoju dzieci, wspierające rodziców w działaniach wychowawczych.

Ulotka dla rodziców - regulamin przedszkola
Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci z grupy przedszkolnej to doskonała okazja do zapoznania ich z obowiązującym w placówce regulaminem.

Sprawdź czy Twoje dziecko ma wady postawy
Ulotka informacyjna dla rodziców dotycząca wad postawy, sposobów rozpoznawania, zapobiegania i eliminowania.

Jak wspierać dziecko w sytuacji kryzysowej
Propozycja zabaw wspierających dziecko w sytuacjach trudnych.

Zobacz wszystkie materialy

Materialy dla nauczyciela i rodziców

Jak łagodzić i zapobiegać kłótniom rodzeństwa?

Wskazówki jak zredukować kłótnie między maluchami

Jak nauczyć dziecko dzielenia się zabawkami?

Wskazówki jak uczyć dziecko dzielenia się z innymi

Ankieta dla rodziców badająca możliwość zaangażowania się w życie przedszkola

Ankieta ma na celu określenie, czy i w jakim zakresie rodzice mogliby współuczestniczyć w życiu przedszkola. Liczy się zarówno gotowość poświęcenia czasu, podzielenia się swoimi zainteresowaniami, czy przybliżenia zawodu, który rodzice wykonują.

Ankieta dla rodziców badająca zainteresowania dzieci

Rozwijanie zainteresowań i zdolności w tak młodym wieku ma kluczowe znaczenia dla dalszego rozwoju dziecka. Zależy nam na tym, by każde z dzieci mogło znaleźć w naszym przedszkolu coś, co sprawia mu wyjątkową radość. Coś, co jest talentem lub czystą pasją.

Ankieta dla rodziców dzieci wycofanych

Nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami to jeden z bardzo istotnych obszarów rozwoju dziecka. W przedszkolu zależy nam na jak najlepszym poznaniu dziecka i jego dotychczasowego podejścia do innych dzieci.