Przypomnij hasło

Atrakcje turystyczne

Wg województw

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Wg rodzaju atrakcji

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pomysły na wycieczki

> Jaskinia Wierzchowska Górna

(Kraków, małopolskie)

Zwiedzanie Jaskini Wierzchowskiej w towarzystwie Grotołaza, spotkanie z JASKINIOWCAMI. Interaktywny spektakl - dzieci biorą udział w przedstawieniu [gry i zabawy]. Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbaski [w razie niepogody jaskiniowe grillowanie]. Jaskinia Wierzchowska ma długość około 1 km położona i położona jest w malowniczym rejonie Wyżyny Krakowskiej, niedaleko Ojcowskiego Parku Narodowego w Dolinie Kluczwody. To około 15 km od Krakowa.

> Kopalnia soli w Wieliczce

(Wieliczka, małopolskie)

Wieliczki nikomu nie trzeba reklamować. To niewielkie miasteczko oddalone o niecałe 15 km od Krakowa odwiedza corocznie milion polskich i zagranicznych turystów. A to za sprawą kopalni soli - jednego z najcenniejszych zabytków kultury polskiej. Kopalnia jest najstarszym na ziemiach polskich przedsiębiorstwem solnym, którego początki sięgają XIII wieku. Znajdują się tu wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt, zachowane ślady prac górniczych. W 1978 r. kopalnia znalazła się na Pierwszej Światowej Liście Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO..

> OGRÓD ZOOLOGICZNY W KRAKOWIE

(Kraków, małopolskie)

Krakowski Ogród Zoologiczny jest jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych krakowian. Corocznie odwiedza go około 250 tys. zwiedzających. Ogród ma specyficzny, kameralny charakter. Dobrze utrzymana i pielęgnowana zieleń otacza wybiegi podnosząc estetykę i stwarzając zwiedzającym dogodne warunki do wypoczynku.

> Terma Bania

(Białka Tatrzańska, )

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to miejsce niezwykłe - łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Wszystko to dopełnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Polsce kompleksu narciarskiego. Interesujące rozwiązania architektoniczne pozwalają na rozrywkę i relaks w niezwykle stylowych wnętrzach, zaskakujących intrygującymi połączeniami góralskiego folkloru i nowoczesnego designu. Wreszcie rozwiązania proekologiczne na niespotykaną dotąd skalę sprawiają, iż Terma wpisuje się w ideę troski o środowisko naturalne oraz dobro przyszłych pokoleń.

> Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

(Łódź, łódzkie)

Za początek jego istnienia przyjęto moment ukończenia budowy parkanu, co miało miejsce jesienią 1938 roku. Pierwszym mieszkańcem naszego ZOO był jeleń o imieniu Boruta, który przywędrował do centrum miasta i został złapany na placu Reymonta. W ciągu 65 lat istnienia, Ogród odwiedziło ponad 20 milionów zwiedzających. Do odwiedzin w takich miejscach jak ogród zoologiczny żadnego dziecka namawiać nie trzeba. Szczególnie jeśli nie brakuje tam dodatkowych atrakcji, choćby takich jak mini zoo. Niezapomniane wrażenia i doskonała zabawa zapewnione!

> Cinema City Manufaktura

(Łódź, łódzkie)

Kino Cinema City Manufaktura, mieszczące się w najpopularniejszym w Łodzi centrum handlowym Manufaktura, działa od maja 2006 roku. Ten nowoczesny multipleks, w skład którego wchodzi 14 klimatyzowanych sal  kinowych i jedna sala IMAX, wyposażony jest w najwyższej klasy systemy dźwiękowe, najwygodniejsze fotele kinowe i najnowocześniejszą dostępną technologię projekcji filmów, mieści jednocześnie ponad 2500 widzów. 

> Teatr Wielki w Łodzi

(Łódź, łódzkie)

Wraz z reformą administracyjną kraju - 1 stycznia 1991 roku - Teatr Wielki w Łodzi stał się Instytucją Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, co poprzez stabilizację organizacyjno-finansową stwarza możliwości dalszego rozwoju Teatru Wielkiego i kontynuacji linii repertuarowej, w postaci najwybitniejszych pozycji operowej i baletowej klasyki światowej, a także dzieł kompozytorów współczesnych na możliwie najwyższym poziomie artystycznym.

> Muzeum Kinematografii

( Łódź, łódzkie)

Muzeum Kinematografii w Łodzi – muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Muzeum jest instytucją podległą samorządowi Łodzi. Działalność muzeum stanowi kontynuację utworzonego w 1976 roku w Muzeum Miasta Łodzi Działu Kultury Filmowej i Teatralnej. W zbiorach muzeum znajduje się około tysiąca filmów na taśmach celuloidowych i video. W ekspozycji stałej prezentowane są urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery) oraz wystawa ˌˌ60 lat animacji polskiejˈˈ, prezentująca materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii i zaaranżowane plany filmowe, a także urządzenia do animacji filmowej ze zbiorów własnych muzeum i depozytów.

> Muzeum Bajki przy Fundacji Filmowej SE-MA-FOR

(Łódź, łódzkie)

Muzeum Bajki Se-ma-for to szczególne miejsce na mapie kulturalnej Łodzi. Główny cel przyświecający temu miejscu to promocja sztuki animacji jako krainy nieograniczonych możliwości. Muzeum działając od listopad 2008 r., popularyzuje twórczość Studia Filmowego Se-ma-for. Pomysł na uruchomienie zrodził się z potrzeby udostępnienia szerszej publiczności lalek i dekoracji do filmów wyprodukowanych w Semaforze.

> Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

(Gorzów Wlkp., lubuskie)

Budynek teatru w Gorzowie (Landsbergu) nie ucierpiał na skutek działań wojennych w 1945 r., a uznawany był (i jest) za najładniejszy obiekt w całym pasie zachodnim. Bezpośrednio po zakończeniu wojny organizowano tam najpierw koncerty a potem przedstawienia amatorskie. 5 stycznia 1946 r. odbyła się inauguracja Miejskiego Teatru, któremu nadano imię Józefa Korzeniowskiego, jako że pierwszą wystawiono sztukę tego autora pt. „Stary kawaler”. Współcześnie teatrowi przewodzi Krzysztof Torończyk. Teatr Osterwy nastawia się głównie na młodego odbiorcę i popularne sztuki. Oprócz adaptacji wielu dzieł polskich autorów, pojawiają się tu także adaptacje współczesnych dramaturgów.