Atrakcje turystyczne

Pomysły na wycieczki

> Skansen chleba

(Ustronie Morskie, zachodniopomorskie)

Stylizowany na XIX w. obiekt (pruski mur, strzecha kryta trzciną) , wyposażony jest w piec opalany drewnem .

> Molo w Międzyzdrojach

(Międzyzdroje, zachodniopomorskie)

Molo w Międzyzdrojach to jeden z najładniejszych tego rodzaju obiektów w Polsce. Pomost o długości 395 m wychodzi w głąb Morza Bałtyckiego z plaży w Międzyzdrojach. Znajduje się ono przy amfiteatrze w środkowej części międzyzdrojskiej plaży. Przy wejściu na molo znajdują się dwie charakterystyczne białe wieże.

> Zagroda pokazowa żubrów

(Międzyzdroje, zachodniopomorskie)

Zagroda pokazowa żubrów zajmuje powierzchnię 28 ha i oddalona jest od centrum Międzyzdrojów o około 1,3 km (30 minut pieszej wycieczki).

> Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

(Międzyzdroje, zachodniopomorskie)

Muzeum, w którym poznać można piękno i niepowtarzalność przyrody Parku Wolińskiego, budowę geologiczną wyspy oraz bursztyn bałtycki. Najmłodsi zwiedzający będą zachwyceni możliwością zobaczenia tu eksponatów dzikich zwierząt – od tych małych jak puchacze, aż po te całkiem duże jak np. żubr.

> Muzeum Figur Woskowych

(Międzyzdroje, zachodniopomorskie)

Jeden z większych obiektów tego typu w Polsce.

> Fabryka Zabawek

(Koszalin, zachodniopomorskie)

Fabryka Zabawek w Koszalinie od lat zbiera dzieła polskich artystów tworzących dla dzieci.

> Fabryka Bombek Choinkowych

(Gniezno, wielkopolskie)

Podczas wycieczki dzieci mogą przyjrzeć się procesowi powstawania bombek od momentu ich wydmuchania, przez srebrzenie i lakierowanie, aż po zdobienie.

> Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie

(Kobylnica, wielkopolskie)

Muzeum położone jest przy Szlaku Piastowskim w miejscowości Uzarzewo, oddalonej 15 kilometrów od Poznania.

> Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

(Komorniki, wielkopolskie)

Bardzo atrakcyjne również dla najmłodszych zwiedzających muzeum, prezentujące zabytki dotyczące dziejów wsi polskiej, rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenu całej Polski.

> Wielkopolski Park Etnograficzny- Oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

(LEDNOGÓRA, wielkopolskie)

Skansen w Dziekanowicach pokazuje warunki życia na wielkopolskiej wsi na przełomie XIX i XX wieku. Każda zagroda, w skład której wchodzą: chałupa, stodoła oraz niekiedy obora (dla bydła z częścią przeznaczoną dla koni), chlew i kurnik, jest w pełni wyposażona.