Atrakcje turystyczne

Pomysły na wycieczki

> Makiety dawnego Poznania

(Poznań, wielkopolskie)

W podziemiach kościoła Franciszkanów w Poznaniu (wejście od ul. Ludgardy) znajdują się dwie makiety, do których stworzone zostały widowiska światła, dźwięku, efektów specjalnych (pożary, burze, błyskawice, pokaz laserowy) oraz komentarz pozwalający poznać historię miasta w dwóch pokazach po 27 minut.

> Śnieżycowy Jar

(Uchorowo, wielkopolskie)

Śnieżycowy Jar jest rezerwatem przyrody. Założono go, by chronić bardzo rzadko występującą śnieżycę wiosenną. Obecnie zajmuje powierzchnię 9,27 ha. Śnieżyca rośnie na brzegach strumienia płynącego jarem, a kwitnąca sprawia niesamowite wrażenie.

> Wioska indiańska

(Chocz, wielkopolskie)

Największy tego typu obiekt w całej Europie! Na  ha terenu na dzieci czekają następujące atrakcje: - Wioska Indiańska, w niej 20 oryginalnych indiańskich tipi różnej wielkości;

> Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego

(Pobiedziska, wielkopolskie)

Skansen Miniatur to park zawierający makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy miast wielkopolskich.

> Zoo Safari

(Witnica, wielkopolskie)

W Zoo Safari w Świerkocinie dzieci mają szansę zobaczyć dzikie zwierzęta w nowy, niekonwencjonalny sposób, który poprzez możliwość poruszania się między nimi w autobusie lub własnym samochodzie dają niepowtarzalne przeżycia.

> Kino IMAX

(Poznań, )

Technologia IMAX należy do najbardziej nowoczesnych i najdoskonalszych  systemów filmowych na świecie.

> Palmiarnia

(Poznań, wielkopolskie)

Palmiarnia Poznańska to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu.

> Ogród Botaniczny

(Poznań, wielkopolskie)

Ogród Botaniczny UAM powstał w 1925 roku. Dziś na około 22 ha powierzchni można podziwiać ogromną kolekcję nietypowych roślin, wspaniałych kwiatów i wyjątkowych drzew.

> Teatr Animacji

(Poznań, wielkopolskie)

Istniejący od 1945 r. teatr jest  jednym z najciekawszych, odznaczającym się niepowtarzalną estetyką teatrem lalkowym w Polsce.

> Ogród Zoologiczny w Poznaniu

(Poznań, wielkopolskie)

Drugi pod względem wielkości ogród zoologiczny w Polsce. Można do niego dojechać Kolejką Parkową Maltanka (nie kursuje zimą). Po samym Zoo bez dodatkowych opłat można poruszać się specjalną kolejką, która zatrzymuje się przy najbardziej atrakcyjnych wybiegach. W ogrodzie zoologicznym można zobaczyć m.in. wielbłądy, kangury, lemury, żubry, żyrafy i zebry.