Zabawy orientujące w schemacie własnego ciała

• Pora roku: Lato
  • Podstawa programowa: 13.Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

• treść wierszyków,
  • kartki z narysowanym na środku krzesełkiem (dla każdego dziecka)

Obszar 13.Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.
Umiejętność 13.4 rozróżnia stronę lewą i prawą, określa kierunki i ustala położenie obiektów w stosunku do własnej osoby, a także w odniesieniu do innych obiektów

Czterolatek uczy się rozróżniać strony własnego ciała (prawa – lewa), kierunki góra – dół oraz potrafi zilustrować je ruchem lub gestem.

Kształtowanie u dzieci umiejętności poprawnego określania kierunków względem własnego ciała oraz stron ciała. Używanie określeń: góra – dół, prawo – lewo w czasie zabaw ruchowych. Wdrażanie do umiejętnego operowania określeniami ustalającymi stosunki przestrzenne: pod, na, obok, przy. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych w czasie zabaw ruchowych.

Oto jestem ja i wokół mnie świat

Zabawy orientujące w schemacie własnego ciała (określanie stron pra...

Kółeczko

Karta pracy do wykorzystania podczas zajęć.