Wymarzony dzień w przedszkolu

• Pora roku: Lato
  • Podstawa programowa: 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

• plansza „Planu dnia” oraz zestaw obrazków symbolizujących poszczególne elementy dnia do wycięcia z karty pracy
  • kredki i farby plakatowe
  • duże arkusze papieru A3 (po jednym dla każdego dziecka)
  • tekst opowiadania „Wróżka w przedszkolu” autorstwa Małgorzaty Warzkiewicz
  • zestawy obrazków wyciętych ze starych gazet (dopasowane dla każdej z grup tak, by można było nimi zilustrować poszczególne elementy planu dnia w przedszkolu
  • nagranie melodii „Dzień w raju”
  • karta pracy „Mój dzień w domu”

Obszar 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.
Umiejętność 4.3 stara się łączyć przyczynę ze skutkiem i próbuje przewidywać, co się może zdarzyć

Wdrażanie do racjonalnego planowania rozkładu dnia ze szczególnym naciskiem na związki logiczne oraz przyczynowo- skutkowe.

Materiały do zajęć, które pozwolą dzieciom w sposób przemyślany i racjonalny zaplanować swój dzień

oraz lepiej zrozumieć znaczenie regularności posiłków, toalety porannej i wieczornej.

Wymarzony dzień w przedszkolu- scenariusz zajęć

Dzień z rodziną- karta pracy