Świat do góry nogami

• Wiek dziecka:
  • Pora roku: Lato
  • Podstawa programowa: 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

Kartoniki (np. po butach lub inne), które można postawić na boku (w rożnych rozmiarach i kształtach)– po jednym dla każdego dziecka; rożne materiały plastyczne: stare gazety kolorowe i codzienne, papier kolorowy, kleje, farby, koraliki, kamyki, szyszki, muszelki, bibuła karbowana, nici, włóczki, nożyczki, kolorowa plastelina itd.; nagrania odgłosów dźwiękonaśladowczych.

Obszar 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.
Umiejętność 4.3 stara się łączyć przyczynę ze skutkiem i próbuje przewidywać, co się może zdarzyć

Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia oraz wdrażanie do dostrzegania związków przyczynowo- skutkowych w oparciu o własne opowiadanie.

Materiały do zajęć, które pozwolą dzieciom zrozumieć związki przyczynowo- skutkowe pomiędzy elementami otoczenia oraz uświadomią im, że każda podjęta decyzja niesie za sobą określone konsekwencje.

Świat do góry nogami- scenariusz zajęć

Świat do góry nogami - karta pracy