Mówimy i liczymy

• Pora roku: Wiosna, Lato
  • Podstawa programowa: 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

• Puzzle – maxi – bocian, żaba,
  • Historyjka obrazkowa,
  • Nożyczki,
  • Karty do loteryjki obrazkowej,
  • Duże arkusze papieru,
  • Klej,
  • Kredki,
  • Flamastry,
  • Papier kolorowy,
  • Karta pracy „Żaby i żabki”

Obszar 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.
Umiejętność 4.2 grupuje obiekty w sensowny sposób (klasyfikuje) i formułuje uogólnienia typu: to do tego pasuje, te obiekty są podobne, a te są inne

Sześciolatek  uczy się układać ilustracje z części oraz recytować rytmicznie tekst.

Wprowadzenie do tematu – układanie obrazków bociana, żaby. „Mówimy i liczymy” – zabawa z elementami ćwiczeń artykulacyjnych oraz liczenia.

„Na łące” – układanie historyjki obrazkowej, łączenie przyczyny ze skutkiem. Ocena postępowania, wyciąganie wniosków. „Jak pomóc żabie wydostać się z brzucha bociana” – burza mózgów; samodzielne próby rozwiązania problemu. Zabawa ruchowa „Skacz jak żaba”. „Co tu pasuje o co nie?” – loteryjka obrazkowa, spostrzegać i nazywać elementy pasujących do całości, ćwiczenia przygotowujące do czytania. „Żaby i żabki” – karta pracy; szeregowanie elementów w ciągu rosnącym i malejącym.

Ene, due, rabe bocian połknął żabę

Układanie historyki obrazkowej, ćwiczenia artykulacyjne i zabawy z ...

Żaba i Żabki

Karta pracy do wykorzystania podczas zajęć.