Groźne urządzenia domowe

• Pora roku: Zima
  • Podstawa programowa: 6. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

• karta pracy: Zadanie 1 – urządzenia, które mogą obsługiwać tylko dorośli i które mogę obsługiwać sam.
  • Zadanie 2 – ukryte w obrazku numery alarmowe 112 i 998;
  • ilustracje przedstawiające: kuchnię elektryczną, gazową, mikrofalową, żelazko oraz toster;
  • tablica korkowa (lub inna);
  • kartki z nazwami czynności, które można wykonywać za pomocą poszczególnych sprzętów domowych;
  • utwór muzyczny wybrany przez nauczyciela.

Obszar 6. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.
Umiejętność 6.5 próbuje samodzielnie i bezpiecznie organizować sobie czas wolny w przedszkolu i w domu; ma rozeznanie, gdzie można się bezpiecznie bawić, a gdzie nie

Wpajanie dzieciom zasad poprawnego zachowania się w czasie styczności z przedmiotami codziennego użytku

Materiały do nauki poprawnych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z niektórych urządzeń domowych typu: kuchnia elektryczna, gazowa, mikrofalowa, żelazko lub toster. Wyrabianie umiejętnego i odpowiedzialnego korzystania z numerów alarmowych. Wdrażanie do zgodnego współdziałania w grupie w czasie tworzenia regulaminu bezpieczeństwa dla domowników.

Groźne urządzenia domowe

Karta pracy – Groźne urządzenia domowe