Pomysły na wycieczki

Muzeum Wsi Opolskiej

(Opole , opolskie)

W sesonie (od połowy kwietnia do połowy października):
- od wtorku do niedzieli w godz.10.00 - 18.00 (wstęp do godz.17.30)
- poniedziałek w godz. 10.00 - 15.00 (wstęp do godz. 14.30)

Po sesonie (od połowy października do połowy kwietnia następnego roku) udostępniane są do zwiedzania tereny parkowe bez możliwości obejrzenia wnętrz obiektów zabytkowych i wystaw czasowych.:
- w dni robocze, w godz. 10.00 – 15.00

Na terenie Muzeum utworzono 9 zagród z regionu oleskiego i opolskiego. Do zwiedzania udostępnione są 24 obiekty. Zdecydowana większość obiektów prezentuje zrębową konstrukcję ścian. Dodatkowa zagroda z regionu nyskiego prezentują konstrukcję słupowo-ryglową. Ponadto na terenie Muzeum posadowione są samodzielne budynki użyteczności publicznej takie jak: kościół, szkoła, wieża, karczma oraz wolnostojące domy, kuźnia, kapliczki oraz dwa wiatraki. Poszczególne zagrody i pojedyncze budynki łączy sieć dróg i ścieżek, którymi zwiedzający mogą spacerować od obiektu do obiektu. Na terenie Muzeum nie brakuje drzew i krzewów, które odpowiednio zakomponowane dopełniają całość ekspozycji muzealnej, podkreślając jej „autentyzm” i naturalność. W obrębie zagród odtworzone zostały ogródki warzywne i kwiatowe, ogrodzone plotami żerdziowymi i sztachetowymi. Na polu uprawia się dawne rośliny, takie jak len, pasternak, proso i gryka.

W sesonie (od połowy kwietnia do połowy października):
- od wtorku do niedzieli w godz.10.00 - 18.00 (wstęp do godz.17.30)
- poniedziałek w godz. 10.00 - 15.00 (wstęp do godz. 14.30)

- w dni robocze, w godz. 10.00 – 15.00

Ceny biletów

W SEZONIE  PEŁNEGO UDOSTĘPNIANIA
(od poł. kwietnia do poł. października)

BILET NORMALNY         10,00 zł
BILET ULGOWY               5,00 zł
BILET PRZEDSZKOLNY     1,00 zł

POZA SEZONEM UDOSTĘPNIANIA
(od poł. października do poł. kwietnia)