Każdy swoje imię ma

• Pora roku: Jesień
  • Podstawa programowa: 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.

• schemat plakietek na imiona (emblemat grupy) – po jednym dla każdego dziecka
  • klej
  • papier kolorowy
  • stare gazetki dla dzieci
  • dziurkacze zwykłe i dziurkacze ze wzorami ozdobnymi itp.;
  • duży arkusz kolorowego brystolu z napisem „NASZA GRUPA”, np. „KRASNALE”
  • karta pracy 1 i 2

Obszar 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.
Umiejętność 1.5 umie się przedstawić: podaje swoje imię, nazwisko i adres zamieszkania; wie, komu można podawać takie informacje

Zajęcia integracyjne połączone z zabawami językowymi i logopedycznymi. Wdrażanie do poszanowania rówieśników oraz przestrzegania zgodnej zabawy

Scenariusz zajęć, podczas których dziecko poznaje i zapamiętuje imiona wszystkich dzieci z grupy oraz najpopularniejsze zdrobnienia tych imion, uczy się zgodnej zabawy z rówieśnikami i poznaje zasady obowiązujące w grupie.

Każdy swoje imię ma - scenariusz zajęć

Każdy swoje imię ma - Karta pracy 1

Każdy swoje imię ma - Karta pracy 2