Miło nam poinformować, iż od 23 stycznia 2015 r. nastąpiło połączenie dwóch serwisów poświęconych organizacji pracy nauczycieli przedszkola www.doradcanauczyciela.pl oraz www.wychowaniewprzedszkolu.com.pl. Jesteśmy przekonani, że treści prezentowane na portalu www.wychowaniewprzedszkolu.com.pl spotkają się z Państwa uznaniem i będą stanowić realne wsparcie w codziennej pracy.

Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na nowy portal www.wychowaniewprzedszkolu.com.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane do logowania nie uległy zmianie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod adresem mailowym bok@forum-media.pl

które pomaga nauczycielom i
dyrektorom przedszkola w
codziennej pracy

Odkrywamy tajemnice bocheńskiej kopalni

Zapraszamy uczniów do najstarszej w Polsce kopalni soli kamiennej, której początki datowane są na 1248 roku. Dziś miejsce to przypomina niezwykłe podziemne miasto, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością.

Dla najmłodszych turystów kopalnia przygotowała cztery nowe programy edukacyjne, których scenariusze oparte są na spotkaniach z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend. To doskonała propozycja na pierwsze wycieczki szkolne, a także nietypowy sposób przyswajania historii przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Programy zostały przygotowane tak, by każdy uczeń mógł w nich aktywnie uczestniczyć, miał możliwość zobaczyć, usłyszeć, dotknąć, a nawet zabrać do domu pamiątkę. Duży nacisk położony został na aspekty edukacyjne, nie zapominając o zabawie. Realizowane programy edukacyjne, prowadzą młodych odkrywców przez historie kopalni soli od średniowiecza po czasy współczesne, pozwalają im rozwijać wyobraźnię i zdobywać wiedzę.

ŚLADAMI PRACY GÓRNIKA – program dla przedszkoli i klas I – III

Przemierzając kopalniane korytarze uczestnicy wycieczki poznają historie wydobycia soli a o trudach górniczego fachu opowiada im sam średniowieczny górnik. Rozszyfrowując otrzymywane wskazówki dzieci poznają dawne narzędzia i urządzenia górnicze, które służyły do urobku soli. Uczniowie biorą także udział w zajęciach plastycznych i sportowo rekreacyjnych.

KRÓLESTWO SKARBNIKA - program dla przedszkoli i klas I – III

Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadzi młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni.

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące poziom IV August (na głębokości 176 m) oraz poziom Sienkiewicz (na głębokości 223 m). Unikatowe komory solne, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto.

Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawia, że zwiedzanie ma charakter podróży w czasie, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkanie z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowią niecodzienną lekcję historii.

Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej sprawiają, że przedstawione w ten sposób informacje utrwalają się na dłużej i są doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkolnej ławie.

Szczególne miejsce w ofercie bocheńskiej kopalni soli zajmują zabawy okolicznościowe, a wśród nich zabawy andrzejkowe, bale karnawałowe i spotkanie z Mikołajem.

ANDRZEJKI

W listopadzie bocheńska kopalnia soli nabiera szczególnie tajemniczego charakteru. Andrzejkowe wróżby, lanie wosku i zabawa w podziemnej dyskotece to atrakcje jakie czekają na uczestników zabawy andrzejkowej 250 metrów pod ziemią. W ramach oferty wszystkie dzieci otrzymują słodki poczęstunek.

MIKOŁAJKI

Każdego roku w grudniu do bocheńskiej kopalni przybywa Mikołaj z workiem po brzegi wypełnionym prezentami. Mikołajki w Kopalni Soli Bochnia to 3,5 godzinny program pełen atrakcji, wśród nich specjalnie na tą okazję przygotowany występ artystyczny, konkursy z nagrodami i dyskoteka. Na każdego uczestnika czeka mikołajkowy prezent.

BAL KARNAWAŁOWY

W radosnym okresie karnawału Pani Zima zaprasza wszystkie dzieci na bal w niezwykłej solnej scenerii Komory Ważyn. Na uczestników zabawy czekają konkursy z nagrodami, wybór króla i królowej balu oraz słodki poczęstunek.

Pobyt Nocny w Kopalni Soli Bochnia to propozycja wycieczki, która łączy w sobie integrację, edukację i stanowi okazje do wypoczynku w leczniczym mikroklimacie podziemnych komór solnych. Zjazd zjeżdżalnią ze 140 metrów, zabawa na podziemnym boisku sportowym i placu zabaw, a także dyskoteka 250 metrów pod ziemią to atrakcje, które czekają na uczestników pobytu nocnego w Kopalni Soli Bochnia.

Informacja i rezerwacja:

KOPALNIA SOLI BOCHNIA